Tel. 536 751 921 (Pn-Pt 08:00 - 16:00)

Witaj w naszym sklepie.

Wydawnictwo i sklep ezoteryczny od 2008 roku.

Medytacja dla początkujących

Oceń ten produkt jako pierwszy

Medytacja to prosta i bezpieczna droga do poznania siebie, zrelaksowania umysłu i ciała, skupienia uwagi i przybliżenia celów, które chcemy osiągnąć. Nawet krótkie, kilkuminutowe sesje mogą przynieść wymierne korzyści – mięśnie się rozluźniają, słabnie poziom odczuwanego stresu, spada ciśnienie krwi, tętno się obniża, a umysł się wycisza. W efekcie stajemy się bardziej zrelaksowani i spokojni.
Ilość w magazynie: 2 szt.

Produkt dostępny

Normalna cena: 32,30 zł

(Oszczędzasz 10%)

Cena promocyjna 29,07 zł

Wysyłamy w ciągu: 24h    Nośnik: Druk
Sprzedaż w sklepie BINAURAL została wstrzymana do odwołania. Przepraszamy za utrudnienia.

Odbiór osobisty w sklepie
67-300 Szprotawa
Kopernika 13

Zamówienie telefoniczne
Zadzwoń do nas:
Tel. 536 751 921

Opis produktu

Szczegóły

Medytacja to prosta i bezpieczna droga do poznania siebie, zrelaksowania umysłu i ciała, skupienia uwagi i przybliżenia celów, które chcemy osiągnąć. Nawet krótkie, kilkuminutowe sesje mogą przynieść wymierne korzyści – mięśnie się rozluźniają, słabnie poziom odczuwanego stresu, spada ciśnienie krwi, tętno się obniża, a umysł się wycisza. W efekcie stajemy się bardziej zrelaksowani i spokojni. Ten przejrzysty, napisany przystępnym językiem podręcznik krok po kroku wprowadza czytelnika w tajniki medytacji. Zawarte w książce informacje przybliżają podstawowe założenia medytacji, natomiast praktyczne porady i wskazówki ułatwiają przygotowanie przestrzeni sprzyjającej medytacji, czy też podpowiadają, kiedy i gdzie można medytować. Ponad 50 różnorodnych ćwiczeń pozwoli poznać szeroki wachlarz technik medytacji i wybrać spośród nich najbardziej odpowiednie. Publikacja ta przysłuży się wszystkim tym, którzy chcieliby wykorzystywać medytację w codziennym życiu, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Zastosowanie w praktyce zamieszczonych w książce porad pozwoli rozwinąć umiejętność koncentracji i skupiania uwagi, wyraźniej dostrzec i sprecyzować cele, szybko i skutecznie zrelaksować umysł i ciało, a także obniżyć poziom odczuwanego stresu i poprawić samopoczucie. Medytacja to prosty sposób na zapewnienie sobie kilku chwil relaksu!


Wybrany fragment książki

MEDYTACJA to pewna i bezpieczna metoda poznawania zarówno wewnętrznych mechanizmów rządzących naszym umysłem, jak i zewnętrznych manifestacji transcendentalnej rzeczywistości. Pozwala ona zgłębić tajemnice własnej osobowości i zaprzyjaźnić się ze wszystkimi jej aspektami - dobrymi, złymi lub jakimikolwiek innymi. Daje także możliwość dotknięcia bardziej całościowej natury wszechświata w sposób, który jest niezwykle podnoszący na duchu i uzdrawiający. Dzięki medytacji rozwiniesz w sobie cierpliwość wobec siebie samego i innych ludzi. Ponadto, za sprawą doświadczeń kontemplacyjnych, zrozumiesz rzeczy, których nie można zrozumieć w żaden inny sposób.

Stephane Clement


PO CO MEDYTOWAĆ?

   Jeżeli sięgnąłeś po tę książkę, zapewne zdążyłeś już sobie zadać pytanie „Po co medytować?". Niewykluczone także, że masz jakieś przypuszczenia odnośnie tego, dlaczego chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat medytacji. Być może próbowali jej twoi przyjaciele i miałeś okazję zobaczyć, że zachodzą w nich korzystne zmiany. Być może twój lekarz zasugerował ci, że powinieneś poszukać sposobu na złagodzenie odczuwanego przez siebie stresu. Być może usłyszałeś o niej podczas zajęć lub warsztatów i postanowiłeś zdobyć więcej informacji na jej temat. W niniejszym rozdziale zaprezentuję różne powody, dla których ludzie zaczynają medytować, a także krótko- i długoterminowe rezultaty, których możesz się spodziewać, jeżeli ty także podejmiesz regularną praktykę medytacyjną.
   Najbardziej podstawowym rezultatem medytacji jest wejście w odmienny stan świadomości. Tak naprawdę rezultat ten nie jest trudny do osiągnięcia, ponieważ stan umysłu tak czy inaczej przez cały czas się zmienia. Dzięki medytacji można jednak sprawić, że owa zmiana przybierze pewną konkretną formę: mięśnie się rozluźnią, poczujesz większy spokój emocjonalny, umysł się wyciszy, ciśnienie krwi i tętno się obniżą, oddech stanie się wolniejszy, a świadomość dźwięków pochodzących z najbliższego otoczenia wzrośnie.
   Jeżeli będziesz medytować przez dłuższy czas, możesz zauważyć zmianę kąta nachylenia promieni słonecznych, które wpadają przez okno. Twoja świadomość może się rozszerzyć i objąć inne osoby przebywające wpomieszczeniu albo dźwięki docierające spoza budynku. Niektórzy ludzie twierdzą, że kiedy leżą na ziemi i wpatrują się w nocne niebo, są w stanie zsynchronizować się z ruchem całej naszej planety.
    Jeżeli medytujesz tylko i wyłącznie po to, żeby się rozluźnić, napotkasz na pewną przeszkodę. Tak, twoje mięśnie się rozluźnią, emocje ucichną, a tętno się obniży. Możesz się w ten sposób całkiem skutecznie zrelaksować. Z drugiej strony, im bardziej będziesz wyciszony, tym głośniejsza będzie się stawać paplanina, którą słyszysz w swoim umyśle. Na dodatek, siedzenie w pozycji medytacyjnej przez dłuższy czas sprawi, że twoje ciało zacznie się buntować. Jeżeli nie jesteś przyzwyczajony do jakiejś pozycji, twoje mięśnie zaczną drżeć. Będziesz mieć skurcze i zaczniesz się wiercić. Coś, co ma służyć relaksacji, stanie się wtedy bardzo nieprzyjemne - czasami nawet bardzo nieprzyjemne. Podczas długich medytacji dobrze jest zmieniać stosowaną przez siebie technikę. Po okresie siedzenia można przez kilka minut pochodzić, aby mięśnie mogły się rozluźnić. Może ci się wydawać, że dziesięć minut siedzenia w bezruchu to bardzo dużo, a jedna minuta chodzenia w kółko wystarczy, aby się rozruszać i rozciągnąć. Bardzo często ludzie siedzą przez czterdzieści pięć minut, a następnie przez dziesięć minut chodzą.
   W przypadku medytacji kwestią drugorzędną jest to, jak dużo czasu na nią przeznaczamy. Jeżeli nie mieszkasz w klasztorze lub aśramie, najprawdopodobniej nie jesteś w stanie oddawać się praktyce medytacyjnej przez kilka godzin dziennie. Niemniej jednak masz zapewne do dyspozycji krótsze odcinki czasowe. A oto kilka sytuacji, w których możesz medytować:
• Kiedy wracasz do domu ze szkoły lub pracy i masz już przygotowany obiad, który przez piętnaście lub dwadzieścia minut planujesz podgrzewać w piekarniku.
• Kiedy jesteś w samolocie, pociągu lub autobusie.
• Kiedy siedzisz u fryzjera.
• Kiedy czekasz na spotkanie.
• Kiedy jesteś u dentysty i czekasz, aż znieczulenie zacznie działać. (Zdaję sobie sprawę, że dla niemal każdego człowieka będzie to prawdziwym wyzwaniem!)
• Kiedy idziesz lub biegniesz.
• Kiedy malujesz, grabisz liście albo wykonujesz jakąkolwiek monotonną czynność.

   Z drugiej jednak strony jest wiele sytuacji, w których ze względów bezpieczeństwa musisz się w pełni skupić na tym, czym zajmujesz się w danej chwili. A oto przykłady:
• prowadzenie samochodu,
• podnoszenie ciężarów,
• gotowanie lub smażenie jedzenia,
• używanie ostrych narzędzi,
• opiekowanie się dziećmi,
• przechodzenie przez ulicę,
• używanie łatwych do zepsucia przedmiotów,
• słuchanie wykładu lub oglądanie przedstawienia,
• wchodzenie lub schodzenie po schodach,
• przestawianie mebli.

   Zaprezentowane powyżej listy nie są oczywiście wyczerpujące, ale pokazują, że w codziennym życiu da się znaleźć wiele momentów, w których można medytować. Nie musisz wcale poświęcać na medytację kilku godzin każdego dnia. Jeżeli masz taką możliwość, może to być oczywiście pomocne. Jeżeli nie, znajdź krótsze odcinki czasowe i codziennie z nich korzystaj. Medytacja pomoże ci się skoncentrować i zachować przejrzysty umysł, kiedy będziesz się zajmować czynnościami wymagającymi pełnego skupienia.

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje

Autor / producent Clement Stephanie
Ilość stron 256
Oprawa miękka
Rok wydania 2013
ISBN 978-83-62476-99-2
EAN 9788362476992
Wydawnictwo Illuminatio
Kod SKU 9788362476992

Recenzje

Napisz własną recenzję

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Proszę, zaloguj się lub załóż konto.

Tagi produktu

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Antykariera: 7  - Medytacja Zestrojenia

Antykariera: 7 - Medytacja Zestrojenia

Normalna cena: 30,00 zł

(Oszczędzasz 30%)

Cena promocyjna 21,00 zł

Prawdopodobnie Najlepsza Muzyka Do Relaksacji i Medytacji: 7 Hz Theta

Prawdopodobnie Najlepsza Muzyka Do Relaksacji i Medytacji: 7 Hz Theta

Normalna cena: 30,00 zł

(Oszczędzasz 30%)

Cena promocyjna 21,00 zł

Medytacja ratunkowa

Medytacja ratunkowa

Normalna cena: 30,00 zł

(Oszczędzasz 30%)

Cena promocyjna 21,00 zł

Medytacja Świata (synchronizacja Alpha - Theta)

Medytacja Świata (synchronizacja Alpha - Theta)

Normalna cena: 30,00 zł

(Oszczędzasz 30%)

Cena promocyjna 21,00 zł